Praktické vyučování a minifarma

Praktické vyučování a minifarma je místo, které slouží k přirozené výuce návštěvníků programů Šťastný domov Líšnice o.p.s..  Toto místo bylo zbudováno s ohledem na technické možnosti zdejší farmy.

Zařízení je velmi vhodné pro školy, školky i širokou veřejnost.

Při prohlídce minifarmy můžete zhlédnout druhově pestrá zvířata našeho venkova. Koně, krávy, ovce, kozy, prasata, kachny, husy, slepice a ostatní drobná zvířata. O zvířata se pod odborným vedením každý den starají klienti chráněných dílen. Jednou za čtrnáct dní k nám dochází děti ze Speciální školy v Neratově na praktické vyučování. Díky bezbariérové úpravě se mohou do ošetřování zvířátek zapojit i osoby a děti s postižením. Zvířata jsou využívána k hipoterapii, rehabilitačnímu ježdění a k zooterapii. Jedinečnost tohoto místa vyniká ve vánočním čase, kdy se zde odehrává tajuplné nahlédnutí do Betlémské stáje. 

 

Cvičná stáj - fotogalerie

Minifarma - fotogalerie

Kde působíme

nase pusobiste

Tvorba webových stránek byla hrazena z projektu Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji II, který je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Zadavatelem projektu je město Kostelec nad Orlicí.

Kdo nám pomáhá

Nadace Arbor Vita